Logo Alliance Française

NASI LEKTORZY


Adam Gnat

Adam Gnat – niepoprawny amator wszelkich języków obcych. Już od dzieciństwa lubił przysłuchiwać się obcokrajowcom, starając się poznać jak najwięcej zwrotów w ich językach. W rezultacie ukończył toruńską romanistykę, spędzając w międzyczasie rok na Uniwersytecie w Bordeaux. Zaowocowało to kolejnym już rokiem współpracy z Alliance Française.

,,Przez całą swoją lingwistyczną przygodę zetknąłem się z rosyjskim i portugalskim, ale niestety nie było mi dane uczyć się ich dłużej niż 2 lata. Zupełnie inaczej stało się w przypadku angielskiego i francuskiego. Co do francuskiego właśnie, z czystym sumieniem mogę porównać naszą wspólną historię do burzliwego romansu. Praca lektora stała się moim największym zamiłowaniem.”


Magdalena Korpowska

Magdalena Korpowska – Lektor języka francuskiego. Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie w Poznaniu oraz Uniwersytecie w Strasburgu. Ukończyła szkolenie z wyjątkowej metody nauczania ,,Petite France”, którą wykorzystuje w pracy z najmłodszymi uczniami Alliance Francaise. W swojej pracy zajmuje się głównie nauką dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

,,Język francuski jest moją największą życiową pasją. Żyję spontanicznie, oryginalnie i takie są też moje zajęcia. Wszystko po to, aby słuchacze nie czuli się jak w tradycyjnej szkole, żeby uczyli się naturalnie i dla siebie.” 🙂


Romina Rakotondrabako

Romina Rakotondrabako – Urodziła się na Madagaskarze i jest Jego obywatelką. Miała tam okazje rozwijać się w języku malgaskim i francuskim. Uwielbia podróże i poznawanie nowych kultur. Obecnie zatrzymała się w Polsce, gdzie rozpoczęła swoją przygodę jako lektor języka francuskiego. Na co dzień pomaga słuchaczom Alliance Francaise w odkrywaniu i opanowywaniu tego pięknego języka.

,,Cieszę się, że mogę być w Polsce, aby dzielić się moją pasją do ojczystego języka Moliera.”


Barbara Fortuna

Barbara Fortuna – absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła roczne stypendium Erasmus na Uniwersytecie w Grenadzie. Brała udział w licznych stypendiach i kursach doskonalących dla nauczycieli w Santiago de Compostela i w Salamance. Posiada uprawnienia egzaminatora maturalnego, również na poziomie dwujęzycznym.

,,Uwielbiam podróżować po Polsce i świecie. Gdy tylko mogę uprawiam trekking i regularnie jeżdżę konno. Zamiłowanie do języków obcych, to nie tylko pasja, to stan umysłu.” 🙂


Eryk Hajndrych

Eryk Hajndrych – lektor języków obcych, absolwent lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Yuan Ze (Tajwan). Pracownik naukowo-dydaktyczny UKW. Interesuje się historią i kulturą Azji Wschodniej, współczesną literaturą tajwańską i japońską oraz pragmatyką językową.

,,Już od ponad dziesięciu lat dzielę się z uczniami moją pasją do języków obcych.


Jerzy Łoziński – nauczyciel języków obcych od 22 lat. Jest również nauczycielem muzyki co ma wpływ na prowadzone przez niego zajęcia.

,,Na lekcjach lubię konwersacje i dialogi natomiast nie lubię uzupełniania ćwiczeń i sztywnego trzymania się podręcznika. Jeśli trafisz do mojej grupy to na pewno nauczę Cię mówić.”

Mariane Poot

Agnieszka Gorzycka

Dominika Wącek

Małgorzata Hack

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami